UWOLNILIŚCIE FARINASA

Módlcie się nadal za Kubę, podpisujcie wszystkie apele o wolność więźniów sumienia na Kubie. To naprawdę działa.

W Lublinie ponad 2 000 osób podpisało się pod petycją o uwolnienie Coco Farinasa, walczącego przez głodówkę o wolność dla swoich rodaków, pozamykanych przez reżim Castro – więcej na ten temat znajdziecie niżej. W czwartek Farinas przerwał głodówkę, a rząd komunistyczny na Kubie zapowiedział uwolnienie 50 najbardziej schorowanych więźniów politycznych. Ten sukces, oby przełomowy, przypisują sobie pospołu hiszpański minister Moratinos i kubański kardynał Ortega.

Nie do końca mają rację. To wasze modlitwy były skuteczne. Wiem, że wielu z was, czytelników Itinerarium, modliło się za Farinasa, a wcześniej za śmiertelnie zagłodzonego Tamayo. Bardzo chciałbym podziękować za wasze modlitwy i listy – wcześniej zrobił to sam Farinas (można posłuchać niżej).

Robimy, co możemy, piszemy listy protestacyjne, modlimy się, wypuszczamy w geście solidarności specjalne balony, tak, to wszystko ma sens. To naprawdę działa. Trzeba tylko zrobić wszystko, co możemy, a o resztę zadba Bóg. Oczywiście, do wolności i demokracji na Kubie jeszcze daleko. Tym bardziej apeluję o waszą modlitwę, co zresztą czynię i sam. Mały kamyk w lawinie został poruszony, przyznam się, że informacja o uwolnieniu 50 więźniów i zakończeniu głodówki przez Farinasa, bardzo mnie ucieszyła i napełniła nadzieją. Zapewniam was, że żadna wasza zdrowaśka, żaden podpis nie był daremny! Miał w sobie cząstkę owej mocy wolności, która pokonuje największe przeszkody.

Wygraliśmy jedną bitwę, może nawet nie rozstrzygającą, ale to już coś. Zwycięstwo w innych bitwach zależy od dalszej wytrwałej modlitwy i gestów pamięci. Dziś możemy odśpiewać małe dziękczynienie. A wszyscy z was, którzy pisali listy i choćby westchnęli za Coco Farinasem i innymi na Kubie, mają prawo czuć się dzisiaj zwycięzcami! Gratulacje!

Więcej o naszych działaniach solidarnościowych z Kubą:
Coco Farinas pozdrawia Lublin
Solidarni z Kubańczykami
Listy do ambasady wysłane
Guillermo Farinas prosi o solidarność
Mamy już pierwsze 200 listów!
Umiera człowiek
Umiera człowiek

Itinerarium , , , , , , ,

Comments are closed.