ODPOWIEDŹ WAŻNA

Pytanie o światło na podróż w przyszłość. Nie wystarczy odpowiedź: Masz Ewangelię i rozum, więc czytaj, myśl i idź.

Widzisz, jak wielu ludzi się gubi. Sięgają po narkotyki (nikt nie chce być narkomanem), alkohol (nikt nie chce być alkoholikiem), zagruzowują się w zbieraniu coraz to nowych rzeczy (pewnie w głębi siebie przekonanych, że to i tak nie ma sensu). Lista złych dróg jest długa. Stąd pytanie o światło na przyszłość jest ważne, a odpowiedź nie jest podana na tacy.

Owszem, jest Ewangelia. Jako droga życia też. Rozjaśni się, gdy przyjmiesz ją wysiłkiem swojej wiary. Dalej, trudniejsza rzecz, to pojąć ducha Ewangelii. Trzeba wielu godzin ciszy, modlitwy i powrotów z pokorą. A dalej, jeszcze trudniejsza rzecz, prostowanie życia mocą Ewangelii. Łatwiej, o wiele łatwiej, jest trzymać dystans wobec Ewangelii i układać życie jako tako (trochę po swojemu, trochę po Bożemu, każda przesada szkodzi).

Może trzeba jeszcze posłuchać paru mądrych ludzi, żeby zrozumieć w ogóle życie. Nie zabawisz z tym długo, bo mądrych niewielu. Ale warto.

Ewangelia to raz, życie to dwa. Jesteś ty, z pytaniem o światło na przyszłość. Musisz znać tę odpowiedź, nawet jeżeli poszukiwanie jest trudne. Każde błąkanie się z dnia na dzień, od jednej iluzji ku następnej, pogrążać cię będzie w zwątpieniu. Zatem znajdź swoją odpowiedź. Dzisiaj już idź swoją drogą, za światłem.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.