KONWERSACJE ZBYTECZNE

Taka mądra rada życiowa płynie z dzisiejszej Ewangelii (Mk 11, 27-33) – nie dyskutować z głupimi i przewrotnymi. Niestety tyle czasu marnuje się na zbędne gadanie, tyle stron papieru idzie na bezładne dysputy o niczym, podobnie z falami eteru, a najgorzej chyba jest na ekranach telewizorów.

Wobec Jezusa próbowano zastosować intrygę, osłabić moc Jego posłannictwa, jakoś podważyć autorytet. Stąd pytanie: Jakim prawem to czynisz? W gruncie rzeczy, nie jest ważne czy ma się jakieś specjalne prerogatywy do sensownego i dobrego działania, ważne jest to, że to działanie jest słuszne, owocne i mądre. A jak cię ktoś pyta, jakim prawem to czynisz, czemu się wtrącasz (przecież to nie twoja sprawa), po co się tym zajmujesz – nawet nie podejmuj dyskusji, bo twoje dzieło, czyn, słowo, świadczą o racji twojego postępowania. Nigdy zaś jakieś specjalne uprawnienia czy delegacje płynące od jakichś notabli czy struktur.

Musisz robić swoje, nie czekając, aż ktoś wyda ci certyfikat do pełnienia dobra czy miłości. Nie musi być ci po drodze ze wszystkimi, a zwłaszcza z przewrotnymi i małostkowymi głupcami.

Itinerarium , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.