KTO MA ZACZĄĆ ?

Czasem niełatwo jest znaleźć drogę. Może trzeba zbierać się, rozmawiać, rozważać, przekonywać i poszukiwać. Wspólnie oglądać świat, aby się zrodziła ważna myśl, kierunek działań czy jakieś dzieło.

Przywódców – w jakiej by nie było dziedzinie – mamy kiepskich. Uwikłani są w gry, walki, batalie – tak jakby nie istniał jakiś wspólny cel.

Kiedy dociera do nas świadomość, że właśnie sami musimy wziąć sprawy we własne ręce, zaczynamy się oglądać na wszystkich dookoła. Tymczasem może być tak, że nadszedł nasz czas.

Odpowiedzialność to zdolność rozumienia, że nikt za nas nie podejmie najważniejszych decyzji. Więcej – że to właśnie my musimy skrzyknąć kilku ludzi, aby zacząć. Tak zaczynał się Kościół, wspólnota odpowiedzialnych za historię, wierzących w jeden z możliwych (trudnych) wariantów dziejów.

Nikt za ciebie nie zrobi spraw najważniejszych. Ty masz dość siły i pomysłów, aby zapoczątkować zmianę, może nawet Nowy Kościół, na miarę nowych czasów. Gubi nas czekanie na rozwój wydarzeń i cud. Bóg zostawił nam historię w naszych rękach.

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.