NIC NIE MUSI BYĆ TAKIE JAKIE JEST

Nowe życie – slogan reklamowy? Jesteś czasem zmęczony kształtem swojego życia. Niekiedy myślisz: w moim życiu się już nic nie wydarzy ciekawego. No, może jest jeszcze parę rzeczy do zdobycia i miejsc do zobaczenia.

Zadowalamy się naszym życiem, biorąc go takim jakie jest, nie wierząc, że to od nas zależy, jakie ono jest i będzie. I wtedy życie jest jak wyrok – tyle a tyle lat na ziemi, w takich a takich warunkach. Większość rzeczy, które się mają zdarzyć, możesz już przewidzieć. Powolne poddawanie się.

Naprawdę jest jednak tak, że masz obumarłą wyobraźnię, niezdolną do tworzenia nowych projektów.

I od wyobraźni należy zacząć, szukając nowego życia. Samopoczucie (poczucie siebie samego), relacje z innymi, organizacja czasu – nic nie musi być takie jakie jest. Drzemią w nas olbrzymie siły, zdolne do nadania życiu pożądanego kształtu. Sięgnij po nie z ufnością.

Wyobraź sobie nowe życie i zrób pierwszy krok, aby ten wyobrażony projekt zrealizować. Rozpisz strategię osiągania celów.
Najważniejsze, abyś dostrzegł, że to dzisiaj jest czas na nowe życie. Jesteś obdarowany mocą do nowego życia. Właśnie teraz. I tutaj, gdzie jesteś. Zacznij.

 

Itinerarium , , , , , , ,

Comments are closed.