PAN JEZUS SŁOWAMI A JA PO SWOJEMU

Kazanie na niedzielę 4 lutego 2024

ГОСПОДЬ ІСУС У СВОЇХ СЛОВАХ І Я У СВОЇХ

Проповідь на неділю 4 лютого 2024 року

Zdarzało mi się – i zdarza nadal – kogoś uzdrowić, może i wam także. Zwykle udaje mi się to poprzez podanie odpowiednich środków leczniczych albo zastosowanie właściwych maści, to akurat jest na zdjęciu. Muszę się pochwalić, że mam na swoim koncie kilka naprawdę udanych operacji, radzę sobie z wieloma ranami, zwłaszcza u moich sióstr i braci bezdomnych. Oczywiście nic bym nie zrobił, gdyby nie stosowne nauki jakie pobieram od moich zaprzyjaźnionych lekarek i pielęgniarek.

I, proszę uwierzcie mi, że to nic trudnego i żaden powód do chwały. Bardzo chciałbym uzdrawiać jak Pan Jezus, czyli słowem albo dwoma, no ale nie może być uczeń nad mistrza.

Piszę to, bo czytam Ewangelię na dzisiaj, a tam o uzdrawianiu. Ponieważ jaki chrześcijanin chcę naśladować Pana Jezusa, to według swojej miary, biorę maści, opatrunki, środki do dezynfekcji i działam. Jestem przekonany, że Ewangelia jest do zrobienia, nie tylko do czytania i słuchania. Czego i każdemu z Was życzę.

Ewangelia (Mk 1,29 – 39)

Зі мною траплялося – і трапляється досі – зцілювати когось, а може, і вас. Зазвичай я досягаю успіху, даючи правильні ліки або застосовуючи правильну мазь, це просто трапляється. Мушу похвалитися, що в мене було кілька справді успішних операцій, я можу впоратися з багатьма ранами, особливо у моїх бездомних сестер і братів. Звичайно, я б нічого не робив, якби не відповідні вчення, які я отримую від моїх дружніх лікарів і медсестер.

І, повірте мені, що в цьому немає нічого складного і ніякого приводу для слави. Мені б дуже хотілося зцілювати так, як Господь Ісус, тобто словом-двома, але не може бути учень над учителем.

Пишу це тому, що читаю Євангеліє на сьогодні і там є про зцілення. Бо який християнин хоче йти за Господом Ісусом, згідно з моєю міркою, я беру мазі, бинти, дезінфікуючі засоби і дію. Я переконаний, що Євангеліє треба робити, а не тільки читати і слухати. Чого я бажаю кожному з вас.

Євангеліє (Мк 1:29 – 39)

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.

Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem». I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.