ACH TEN KOŚCIÓŁ SKANDALICZNY

Środa 23 sierpnia 2023

Widzę, czytam i słucham o tym co się dzieje w Kościele, co wokół Kościoła i z Kościołem. I tu mogę podać listę różnych złych rzeczy, a jeszcze dłuższą informacji, obserwując media odnoszę wrażenie, że dzień bez kościelnego skandalu jest stracony. Niektóre rzeczy mnie dziwią, inne śmieszą nawet. Dla przykładu, jeden z moich współbraci (czyli księży z mojej diecezji), młody zdolny artystycznie chłopak, został aktualnie organistą w Uppsali, w Szwecji, organistą luterańskim. Udzielił też wywiadu, który udostępniam niżej. Tutaj:

Wszystko to nie zmienia – a może nawet umacnia – mojej wiary w Kościół. Wiary! Pamiętacie końcówkę Credo? Przypomnę te kilka fraz:
Wierzę w Ducha Świętego;
święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie;
grzechów odpuszczenie;
ciała zmartwychwstanie;
żywot wieczny.

I tak, wierzę w ciała zmartwychwstanie. Wierzę, choć widziałem wiele martwych ciał, trumien i grobów. Wierzę w życie wieczne, choć żadnego filmu Stamtąd nie widziałem. Wierzę w Ducha Świętego, nigdy Go nie widziałem, choć czuję Jego działanie. Wierzę w świętych obcowanie, tu akurat mam dobre relacje z wieloma z nich, zwykle działają subtelnie.

I wreszcie Kościół, widzę, słyszę, wiem co się dzieje. Tak, ale ja wierzę w „święty Kościół powszechny’! Wierzę! Naprawdę wierzę!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.