DO PIASTUNKI LUDZKICH NADZIEI

Sobota 10 czerwca 2023

Obejmuję dzisiaj was wszystkich, czytelników Itinerarium i waszych bliskich, westchnieniem do Matki Bożej. Do Matki Bożej o wyjątkowym i jedynym na świecie wezwaniu. W Stryju, po drodze ze Lwowa do Stanisławowa, polecam wstąpić do kościoła Narodzenia NMP w centrum miasta (zdjęcie). W centralnym ołtarzu znajduje się czczony szczególnie od prawe stu lat obraz Matki Bożej, od 30 lat nazywany szczególnym imieniem.

Jest to obraz Matki Bożej Piastunki Ludzkich Nadziei (zdjęcie). Nie wiem, kto jest autorem tego wezwania, ale jest ono i przepiękne i bogate w sens. Piastunko Ludzkich Nadziei! Piastunko, czyli opiekunko, wychowawczyni. Troskliwie strzegąca naszych ludzkich nadziei. Piastunko naszych nadziei, aby te nadzieje nie spłowiały, nie ścichły, nie zginęły. A jeśli już zaczną przygasać, to Ty je roznieć na nowo i ocal!

Jakiekolwiek więc macie w sercach nadzieje, oddajcie je Piastunce naszych Ludzkich Nadziei. Niech Ona nie pozwoli obumrzeć nadziejom, które płoną w sercach naszych ukraińskich sióstr i braci.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.