BRATERSTWO ZE WSZYSTKIMI

PRAWDZIWIE Z MARTWYCH WSTAŁ

KHRYSTOS VOSKRES, VOISTYNU VOSKRES

Kazanie na Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023

Na wczorajszym wielkanocnym śniadaniu w Centrum Wolontariatu w Lublinie było nas ponad 70, w większości Polacy, ale były też Ukrainki (wśród wolontariuszy) i Ukraińcy (wśród zaproszonych gości, bezdomnych i ubogich). I przyszedł też brat z Senegalu, z radością go przyjęliśmy, dzień wcześniej zawitał także brat z Pakistanu, nawet zapytał czy może zjeść kolację choć jest muzułmaninem. Na co odrzekłem, że nasze posiłki są bezwyznaniowe i bardzo smaczne, co brat z prowincji Pendżab potwierdził po opróżnieniu dwóch talerzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wspomnianego śniadania, czy to wpłacając na zbiórkę w Internecie czy osobiście zakupując lub przynosząc frykasy. Był żurek przepyszny, wędliny, jaja zwykłe i faszerowane smakowitościami, sałatki, ciasta różne i owoce przeróżne. Bóg zapłać trzykrotnie, raz jeszcze dziękujemy.

Z martwych wstanie Chrystusa i nasze, daje początek międzyludzkiej, głębokiej i szczerej przyjaźni, bo dla nas wszystkich Chrystus powstał z martwych i pokonał śmierć. Głoszone przez Niego braterstwo byłoby tylko piękną ideologią, gdyby nie z martwych wstanie. On z martwych powstał i my z martwych wstaniemy, wszystko, co głosił Chrystus jest prawdziwe.

Cieszę się razem z Wami i pozdrawiam, cieszę się, że jesteśmy w wielkiej wspólnocie szczęśliwych życiem wiecznym! Cieszę się też ze wspólnoty z siostrami i braćmi z Ukrainy, gdzie prawda o z martwych wstaniu jest szczególnie ważna i mocna.

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Khrystos voskres, voistynu voskres

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.