A TE PALMY TO WIARA I MIŁOŚĆ

Kazanie na Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023

Najpierw o św. Janie Pawle II. Mamy rocznicę Jego odejścia do wieczności. I mamy trwający od jakiegoś czasu publiczny ferwor wokół Jego osoby, ferwor, który jeszcze pewnie będzie kontynuowany

Jestem z pokolenia JP2, przyznaję, że moje duchowe, ludzkie i życiowe DNA zawiera Jego przesłania, naukę ale i postawę wobec świata oraz ludzi. Podobnie pewnie jest w przypadku wielu z Was. Zamiast ferworu, jaki towarzyszył Janowi Pawłowi II za Jego życia – wspomnę tylko kremówki i przeliczne pomniki – i jaki wzmaga się obecnie, zachęcam raz jeszcze, aby czytać Jego encykliki i realizować wskazany przez Niego program przebudowy świata w duchu Cywilizacji Miłości.

W tym duchu mam prośbę. Proszę, jak co roku, o wsparcie wielkanocnych działań Centrum Wolontariatu. W Wielkanoc spotkamy się na śniadaniu z osobami bezdomnymi i ubogimi, a w drugi dzień Świąt zasiądziemy do obiadu z rodzinami głównie ukraińskich uchodźców. Prośba – najlepiej opisana tutaj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=605074948327370&set=a.469445315223668
— dotyczy przekazania wielkanocnych darów, którymi podzielimy się i z bezdomnymi i z uchodźcami. Można to zrobić w sobotę 8 kwietnia w godz. 11:00 – 13:00, przy ul. 1 Maja 20 w Lublinie. Kto zaś z Was jest dalej od Lublina lub jest mało biegły w sztuce kulinarnej, może – o co też proszę – wesprzeć nasze posiłki finansowo, koszt dla jednej osoby to 60 zł, a będziemy gościć ponad 150 osób.

Numer konta:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, ul. Gospodarcza 2, 20-217 Lublin, nr konta: 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101 tytułem “Darowizna na cele statutowe- Wielkanoc”.

W ten sposób zasiądziecie także przy naszych wielkanocnych stołach. Zresztą kilka osób już tak uczyniło, zakupując jakieś produkty lub przekazując fundusze, za co Bóg zapłać i bardzo dziękujemy.

Trochę zabrzmiało to jak ogłoszenia parafialne. Na końcu mam  przesłanie. Palma w naszych rękach to wyznanie wiary, że wierzymy w Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela i że chcemy realizować w naszych życiorysach przykazanie miłości. Najbardziej czekają na nią ubodzy, samotni, bezdomni, uchodźcy, zagubieni. A palmy niech znaczą, że wierzymy i staramy się o miłość.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.