40 LĘKÓW DO PORZUCENIA

Czwartek 23 lutego 2023

Gdyby udało się nam porzucić w Wielkim Poście 40 naszych lęków, byłby to wspaniały Wielki Post. Taki czas, jak Wielki Post, jest czasem porzucania lęków.

A niesiemy ich wiele, całe ciężkie bagaże, przez co daleko nam do wolności. Lęki zniewalają, zmieniają życie w męczącą harówkę i ograniczają. Zalęknieni nie idziemy w radosnym marszu w naszym jedynym życiu, ale wleczemy się zgarbieni pod ich ciężarem.

Lęk o zdrowie, o to czy wystarczy pieniędzy, czy uda się dzieciom, czy wojna nie wleje się w nasze granice, lęk przed tym, że ktoś od nas odejdzie, porzuci nas, lęk przed zranieniem, oszukaniem i wyśmianiem, lęk o dom, lęk przed utratą miłości, przed śmiercią, kalectwem, nieuleczalną chorobą, lęk przed przyszłością, przed nieznanym, przed nowymi wyzwaniami. Ta litania jest długa, na pewno sięgnie 40 dni Wielkiego Postu.

Na końcu Wielkiego Postu wspomnimy, że Chrystus z martwych powstał i że my z martwych wstaniemy. A powstał z martwych, abyśmy byli wolni i szczęśliwi. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. Zachęcam, abyśmy każdego dnia przedłożyli Chrystusowi jeden z naszych lęków, On wyswobodzi nas z każdego, jaki w sobie niesiemy! Porzućmy swoje lęki, uradujmy się wolnością córek i synów Bożych.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.