NIEZWYKŁE PONIEDZIAŁKI

Poniedziałek 20 lutego 2023

Ten poniedziałek nie jest zwykłym dniem nowego tygodnia. O, nie! To jest niezwykły poniedziałek, to jest dzień pełen cudów.

Jest Ktoś kto zapala nam światło dzienne, sami tego nie umiemy, będziemy dobrze widzieć ludzi, drzewa, budynki i drogi. Tak się już przyzwyczailiśmy, że mało się tym cieszymy. A to wspaniała sprawa, wielkie światło dnia, jasność, widoczność.

Ten poniedziałek nie jest zwykłym dniem, pomiędzy niedzielą i wtorkiem, może być dniem zachwytu nad jedynym naszym życiem, którego też sobie nie wymyśliliśmy sami. Mamy je podarowane, komuś możemy za nie podziękować, możemy, ale czynimy to rzadko.

Ten poniedziałek może być pięknym dniem przyjaźni z ludźmi. Dobrze się przyjrzyjmy ludziom od rana, są pełni miłych niespodzianek dla nas, no chyba, że będziemy jedynie dąsać się na pogodę za mało wiosenną.

Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca, modli się autor psalmu (90). Naucz nas rozpoznawać niezwykłe poniedziałki, żebyśmy nie stracili tego dnia, żebyśmy mieli wielką radość życia, właśnie dziś, a nie kiedyś tam.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.