CO ODE MNIE ZALEŻY

Środa 25 stycznia 2023

Świat jest coraz bardziej rozchwiany, tego doświadczamy wszyscy. Może nawiedzić nas pokusa, żeby bezczynnie czekać co będzie dalej, tak jakby nic od nas nie zależało.

Co zależy ode mnie? Relacje z ludźmi. Nowa postać świata może powstać na bazie innych niż dotychczas relacji z ludźmi. Mam na myśli zwrócenie się do ludzi z gotowością budowania z nimi wspólnoty. Dziś często zwróceni jesteśmy przeciwko sobie, porozdzielani przez różne wyścigi i pogubieni w grupach interesów. A stąd już krok do walki i wojny.

Budowanie wspólnoty z ludźmi pociąga za sobą najpierw wielki szacunek dla nich, respektowanie godności, a potem otwarcie się na ich światy i zaufanie, aż po wolę współpracy.

Łatwiej jest zbudować lotnisko, szybką autostradę czy luksusowe apartamenty niźli mądrą i głęboką wspólnotę z ludźmi. Przyszłość naszego rozchwianego świata zależy jednak najbardziej od tego czy takie wspólnoty zechcemy już teraz budować.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.