WITAJCIE W RODZINIE BOŻEJ

Kazanie na niedzielę 15 stycznia 2023

Wierzymy, że Jezus jest Synem Bożym, to jeden z fundamentów naszej wiary. Myślę, że to jest wiara ważna ale łatwa, bo cuda i z martwych wstanie.

Są też dwa inne fundamenty naszej wiary. O wiele trudniejsze do przyjęcia. Synem Bożym, Córką Bożą, jest też moja żona, mój mąż, moja córka, mój syn. Każdy człowiek, to drugi fundament. Dlatego haniebne jest nazywanie kogoś chamem, prostakiem, małpą, wiedźmą czy idiotą. Tak nie można nazywać córek czy synów Bożych.

A trzeci fundament, chyba najtrudniejszy, jest do przetrenowania przed lustrem. To ja jestem Bożą Córką. Bożym Synem.

Ewangelia

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”.

Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym»

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.