POLICZCIE SWOICH ANIOŁÓW

Czwartek 12 stycznia 2022

Kiedy mam jakiś kłopot z samochodem, to wiem do kogo zadzwonić, żeby coś mądrego poradził. Jak potrzebuję skrócić spodnie, to nie szukam rady w Internecie, tylko zagaduję kompetentne koleżanki. Zdarza mi się awaria komputera, wtedy zwracam się do moich młodszych znajomych i zwykle awaria znika. A jeśli moje włosy stają się całkowicie nieposłuszne, to wiem kto je sprawnie utemperuje.

Kiedy mam ochotę na barszcz ukraiński, który bardzo lubię, to akurat mam problem. Problem, bo wiem, gdzie we Lwowie taki robią, a w Lublinie nie bardzo. Kilka razy próbowałem tutaj potraw nazywanych barszczem ukraińskim, ale połowa z nich na pewno nie była ukraińskimi, a dwa razy to w ogóle nie był barszcz. Te ostatnie dywagacje proszę potraktować z przymrużeniem oka.

Piszę dziś o tym, że wszyscy funkcjonujemy w cudownej sieci ludzkiej życzliwości i wsparcia. Ludzie, na których możemy liczyć mają rolę aniołów, gotowych w czymś nam pomóc, wyręczyć lub doradzić. Zwykle tych ludzi nie dostrzegamy, ich obecność i pomoc są oczywiste, wrośli w pejzaż naszego życia. Policzmy swoich cichych, usłużnych, bliskich aniołów i podziękujmy za nich, choćby w sercu.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.