SZLACHETNE PIĘKNO ŻYCIA

Poniedziałek 21 listopada 2022

Ze wzruszeniem posłuchałem po raz nie wiem który Roda Stewarta, „Rythm Of My Heart”, starego antywojennego songu, obecnie artysta dedykuje go Ukrainie i Ukraińcom. Wcześniej dał dach nad głową przynajmniej jednej rodzinie ukraińskiej. Na koncercie w Nottingham, kilka dni temu występował w marynarkach w kolorach żółtym i niebieskim, ze zdjęciem Żełenskiego w tle. Możecie tego posłuchać na Youtube:

Ktoś powie, że to tylko gest. Jasne, ale gest bardzo szlachetny. I dziś apeluję, abyśmy pozostali przy szlachetnych gestach wobec Ukraińców, a nawet je mnożyli. I chcę przestrzec przed pokusą szemrania. Szemranie przeciwko Bogu przydarzyło się Izraelitom idącym w trudnym marszu z Egiptu ku Ziemi Obiecanej. Może i nam się przydarzyć, już tak dużo tych Ukraińców, jeszcze nowi się dobijają, tyle już im daliśmy, sami też mamy nielekko.

Mamy w duszach wielki pokłady szlachetności, oczywiście diabeł będzie chciał je zdusić pragmatycznymi sugestiami o zmęczeniu i konieczności zajmowania się swoimi sprawami. Szlachetność ma swoją cenę, jest radosnym hymnem w głębi serca i pięknem naszego życia.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.