CO ZA PIĘKNY ŚWIAT! Środa 18 listopada 2020

Otwieram Internet i patrzę, jaki jest świat. Jest okrutny, makabryczny, drastyczny, krwawy, wstrząsający, skandaliczny, szokujący, tragiczny, dramatyczny, ponury, przerażający, rozpaczliwy, potworny, koszmarny, piekielny, odrażający i upiorny. To najczęściej używane przymiotniki, do których dochodzi zestaw rzeczowników – wypadek, zdarzenie, decyzja, spotkanie, rozwój sytuacji, przebieg wydarzeń, zbrodnia, masakra („potworna masakra”), rozprawa, afera („wstrząsająca afera”), sprawa, ustawa, walka, bitwa i gonitwa.

Oczywiście taki świat nie jest naprawdę, ale takim go nam malują twórcy zapisków internetowych, celowo unikam określenia „informacji”. Te zapiski mają utrzymywać nas w stanie napięcia, ekscytacji i zaciekawienia. Przy okazji  – czego już zwykle nie zauważamy – wywołują w nas stany niepokoju, czasem agresji i rozdrażnienia.

Zamykam Internet i spotykam ludzi. Zwykle są dobrzy, ciekawi, uczynni, uśmiechają się, spokojnie rozmawiają, żartują, chętnie pomogą i wysłuchają. A za oknem jest romantyczna jesień z obfitymi mgłami, perlisty księżyc, mrugające gwiazdy i kolorowe neony. Prawdziwy świat, w którym owszem, zdarzają się dramaty i afery, ale nie jest to dom wariatów, jak sugerowałyby zapiski w Internecie.

Cieszę się, że przy pomocy Internetu mogę wam o tym świecie pisać i zachęcać, abyśmy pomnażali piękno, dobro i życzliwość. Niezwykły świat, w którym kochający nas Bóg pozwala nam cieszyć się każdym dniem.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.