ZŁOM NA RADOŚĆ JANA PAWŁA II Czwartek 15 października 2020

Wkrótce 16 października i kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, Jana Pawła II. Mija też 100 lat od Jego urodzin.

Myślę, że złom, o którym mówię, ucieszy Jana Pawła II. Ucieszy, bo każda złotówka ze sprzedanego złomu wspiera Domy dla wychodzących z bezdomności w Lublinie. A o troskę o bezdomnych wzywał właśnie Jan Paweł II.

Centrum Wolontariatu w Lublinie prowadzi już dwa takie domy, trzeci jest w przygotowaniu. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli je utrzymać i nadal przyjmować osoby bez dachu nad głową. Dodam, że złom odbierają osoby bezdomne, są wśród nich znakomici specjaliści od rozbiórki i segregacji żelastwa. Możecie zobaczyć to na krótkim filmie tutaj:

Zachęcam z całym przekonaniem, kto ma złom do oddania – proszę dzwonić 731 086 520 lub mailować siejmydobro@gmail.com Przyjedziemy, zabierzemy, podziękujemy!

Będę wdzięczny za rozpowszechnianie tej prośby! Bardzo konkretnie realizujemy przesłanie św. Jana Pawła II, w które i Wy możecie się włączyć:

„Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny, wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei”. (Kraków 2002, ostatnia pielgrzymka Papieża do Polski).

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.