KILKANAŚCIE SEKUND DLA SERCA Wtorek 22 września 2020

Kiedyś w codziennym pacierzu przypominaliśmy sobie dwa przykazania miłości –  będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Dopiero potem odmawiało się 10 Przykazań Bożych, z nie kradnij, nie zabijaj i innymi.

Jest w tym porządku ładna logika, najpierw miłość, potem wymagania i nakazy. Codzienne przypominanie o prymacie miłości ma także głęboki sens, bo chroni przed innymi miłościami, które pragną zawładnąć naszymi sercami. Na pierwsze miejsce chcą się wkraść emocje z adrenaliną, pieniądze, rzeczy, sława i poklask, tysiące innych zawodników. Codziennie trwa walka o tron naszego serca.

Przypomnienie o miłości do Pana Boga i do ludzi, z którymi idziemy przez życie, zajmuje kilkanaście sekund. Chroni jednak przed zatruciem serca przez sprawy błahe, przemijające i niegodne.

Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.