WSZYSTKIE KRAWCOWE NA 10 PIĘTRZE! W ŚWIDNIKU. Relacja z fabryki maseczek

Nie wiem czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego wszystkie krawcowe szyjące maseczki w Świdniku, mieszkają na ostatnim piętrze. Tak twierdzi Bartek, który rozwozi materiały do szycia i potem zbiera po całym powiecie maseczki.

Na dzień dzisiejszych zatrudniamy w naszej fabryce 89 osób szyjących, bo nie wszyscy są krawcami czy krawcowymi, jedna z pań jest np. sekretarką przy naszym synodzie diecezjalnym. Na liście mamy 4 panów, z tym, że jeden, Krzysztof (który zresztą winien jest mi już 90 zł z powodu popełnianych błędów językowych), na pewno sam nie szyje, ale zmusza do tego swoją żonę.  Pan Tadeusz, tata Marty, ma chyba 85 lat i z tego, co wiem, uszył jak dotąd najwięcej maseczek, razem z żoną.

Szyjący mieszkają w Świdniku, Łęcznej, Abramowicach Prywatnych, Polanówce, Lubartowie, Kol. Pliszczyn, Jastkowie, Bełżycach, Górecku Starym, Piaskach, Poniatowej, Zaraszowie, Wilczopolu, Pszczelej Woli, Jakubowicach, Turce i Lublinie. Zupełnie nie wiem, czemu na tej liście nie ma nikogo z Garbowa czy Kurowa. Ktoś wie?
Wszyscy szyją za darmo, a nawet sami dopłacają, jeżdżąc swoim samochodami, normalnie jak 40 lat temu, w lipcu i sierpniu w czasie tamtej (dziś śmiertelnie chorej) Solidarności. Ale ta nasza marcowa (i pewnie kwietniowa) jest niezwykła i piękna. Tamta sprzed 40 lat pokonała „czerwoną zarazę”, ta nasza walczy z chińską.

Maseczki trafiły już do dwóch szpitali i hospicjum Dobrego Samarytanina. Szyliśmy też dzisiaj i będziemy szyć jutro.

Na stanowisku krajalniczym codziennie staje kilkanaścioro wolontariuszy, ale chętnie przyjmiemy jeszcze chętnych – zdrowych, silnych i mało mówiących.

Tysiąc podziękowań dla wszystkich z Nowej Solidarności.

Ks. Mietek


https://vimeo.com/user9474399/review/399477890/489efa9598

Użyteczne telefony – 81 5342652 – maseczki

TELEFONICZNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

663 551 680

Użyteczne konto:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

ul. Jezuicka 4

20-113 Lublin

64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – maski.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.