MAŁY JUBILEUSZ OCHOTNIKÓW MIŁOŚCI BLIŹNIEGO Niedziela 15 grudnia 2019

Poświętujemy dziś w Lublinie 20 lat Centrum Wolontariatu, skromny Jubileusz. Obliczyliśmy, że może nawet 10 tysięcy osób na różny sposób włączyło się w nasze działania  w tym czasie.

Wszystkich oczywiście nie sposób wymienić, na ilustracji są osoby, które obecnie związane są z naszymi dziełami. Te 20 lat to służba chorym dzieciom, osobom upośledzonym i zaburzonym, uchodźcom, dzieciom lubelskich ulic, więźniom i osobom opuszczającym zakłady karne, bezdomnym, młodzieży która weszła w konflikt z prawem, ubogim, powodzianom.

Tu w Polsce, ale także na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Czechach, Niemczech, Rosji, Gruzji, w Algierii, Kenii, Tanzanii, Zambii, Ghanie, na Kubie oraz w Indiach i Kurdystanie.

Mam nadzieję, że pozostaliśmy wierni wezwaniu św. Jana Pawła II – „W wielu miejscach na świecie cierpi człowiek i woła o drugiego człowieka”. Mam nadzieję, że pozostaniemy wierni.

Z wielkim podziękowaniem dla wszystkich z Was, którzy włączyli się w to Dzieło Cywilizacji Miłości, myślą, modlitwą, czasem, pieniędzmi, energią, sympatią, krytyką, sercem, duszą, umysłem, rękami, nogami i jakkolwiek inaczej.

A kto nie ma zaproszenia na dzisiejszą Galę Wolontariatu (20-tą już), niech śmiało przybywa, jakoś się pomieścimy!

Serdecznie zapraszamy na Regionalną Galę Wolontariatu połączoną z obchodami XX- lecia Centrum Wolontariatu w Lublinie. 15 grudnia 2019 r.

👉 15:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mieczysława Cisło, Kościół Akademicki KUL
👉16:30 Widowisko Artystyczne. Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur. Prowadzenie Justyna Domaszewicz

Wszystkich, którzy chcieliby towarzyszyć nam w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.