TO MY JESTEŚMY BOŻYM NARODZENIEM Czwartek 12 grudnia 2019

Boże Narodzenie, tak jak i inne prawdy naszej wiary, nie spłynęły na nas z nieba niczym jakiś grom. Usłyszeliśmy o nich od rodziców, dziadków, katechetów, księży, animatorów w jakichś grupach. I uwierzyliśmy.

To, że Jezus z Nazaretu jest Synem Bożym, oznajmił ludziom św. Jan Chrzciciel. Oni uwierzyli Janowi, potem sami Go poznali, myślę o Apostołach.

Pomyślcie dzisiaj z wdzięcznością o tych, dzięki którym uwierzyliście w Boże Narodzenie. I pomyślcie z troską o tych, którym możecie zanieść radość tej prawdy.

Przez pokolenia radosna wieść o Bożym Narodzeniu niesie się poprzez ludzi. Bogu dzięki za tych, którzy nam ją przynieśli. Bogu dzięki, że możemy nieść ją dzisiaj innym ludziom. I nie czekajmy z tym do 24 grudnia, dzisiaj jest najlepszy czas na Boże Narodzenie.

Liturgia słowa

Jezus powiedział do tłumów:

«Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść.

Kto ma uszy, niechaj słucha!»

(Mt 11,11 – 15)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.