FRYZJER ZACZYNA REKOLEKCJE Wtorek 10 grudnia 2019

Paulina, Monika i Natalia wydawały na początku świeże ubrania, bieliznę, klapki, buty, szczoteczki i pasty  do zębów, ręczniki. Kasia – jak zwykle – przygotowywała gorącą kolację. Brat Krzysztof robił zapisy, a Przemek i Wojtek wcielili się w role fryzjerów. Inni bracia, Alek, Andrzej i Mateusz przydzielali pokoje.

Tak zaczęliśmy w Domu Spotkania w Dąbrowicy adwentowe rekolekcje z udziałem naszych bezdomnych braci. Zanim po raz pierwszy padły słowa o Panu Bogu, wszyscy przebrali się, wykąpali, włożyli czyste stroje, wypili kawę oraz zjedli posiłek. Potem modliliśmy się w czasie Mszy Świętej i słuchaliśmy wezwania do nawrócenia, zaufania w miłość Pana Boga. Mamy wspólnotę stołu, modlitwy, rozmów, braterstwa i nadziei.

Przyjechała także pani doktor Magda, przejrzała stan zdrowia uczestników i zaordynowała stosowne medykamenty.

I na koniec przyznam się jeszcze do bardzo niecodziennej praktyki, jaką stosujemy podczas tych rekolekcji. Codziennie rano, przy pierwszej kawie, wydajemy palącym uczestnikom (a palą chyba wszyscy) po pięć papierosów. No nie da się inaczej, chyba rozumiecie.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nas materialnie, żywnościowo, ubraniowo, higienicznie i duchowo. Owoce tego czasu zna Pan Bóg.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.