JAKIE PIĘKNE TO ŻYCIE Piątek 20 września 2019

Dopóki nie zrozumiesz, że sam jesteś bardzo piękny, nic cię nie przekona, że świat jest piękny i życie bardzo piękne. Żeby dobrze to wyjaśnić odwołam się do przypadku, jaki wydarzył się ks. Józefowi Tischnerowi w czasie kazania dla dzieci (za tischner.pl)

Ksiądz Józef opowiadał podczas kazania, że Pan Bóg stworzył wszystko, co nas otacza: żaby, zające, jelenie, misie… I tak wymieniał razem z dziećmi różne zwierzęta, a w końcu zapytał: „Które stworzenie udało się Panu Bogu najbardziej?”. Miał nadzieję, że dzieci powiedzą: „Człowiek”. Ale dzieci milczały. I wtedy ze środka kościoła wyszła mała dziewczynka, podeszła do mikrofonu i powiedziała: „Chyba ja”. Ludzie w kościele znowu się roześmieli, a dziewczynka się zawstydziła. Ale ksiądz ją pochwalił: „Bardzo dobrze powiedziałaś! Bo przecież jak człowiek nie wierzy, że się udał Panu Bogu, to jest mu smutno i źle, i nie chce mu się żyć. W oczach Pana Boga każdy z nas jest piękny i ważny, i udany”.

Na koniec lata składam najlepsze życzenia dla każdego z Was. Jesteście bardzo piękni i udani! Jest radość, jest piękne i szczęśliwe życie! Tak to wszystko Pan Bóg wymyślił.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.