JESZCZE MOŻEMY NADROBIĆ

Poniedziałek 1 października 2018 Wchodzimy w finisz, trzy czwarte roku za nami, pozostał jeszcze tylko październik, listopad i grudzień. Każdy z nas ma coś do nadrobienia, żeby zaliczyć ten rok do udanych. A ten rok, tak czy inaczej, pomniejszy nasz czas, ten do końca życia. Zatem warto przyśpieszyć.

Podpowiadam, że może nam w tym przyśpieszeniu pomóc różaniec, od jutra w tradycji mamy miesiąc dedykowany tej modlitwie. Mnie to pomaga. Mogą nam pomóc  – mnie bardzo pomagają – święci wspominani w tym miesiącu. Dziś jest to św. Teresa Mała (ta od Dzieciątka Jezus), potem będą nasi święci Aniołowie Stróżowie, Franciszek z Asyżu, Faustyna Kowalska (od koronki do Bożego Miłosierdzia), Matka Boża Różańcowa, Wincenty Kadłubek, Małgorzata Alacoque, św. Teresa Wielka (od dzieł mistycznych), Jadwiga Śląska, Ignacy Antiocheński (jeden z pierwszych męczenników), św. Łukasz, Jan Kanty, Jakub Strzemię oraz Szymon i Juda Tadeusz, apostołowie. Po drodze jest jeszcze 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża (16 października).

Ale z czym przyśpieszyć? Co nadrobić? Każdy ma swoją listę. Na tej najważniejszej, mojej także, jest miłość. Do Pana Boga, do ludzi, z którymi idę przez życie i do siebie samego. Jak zdążymy z miłością, wszystko inne też nadrobimy.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.