SERCE JEZUSA JAZYDÓW I NASZE

Kazanie na Uroczystość NS Pana Jezusa Piątek 8 czerwca 2018 Tysiące Jazydek  zostało porwanych w Iraku (2014) przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Większość zgwałcono albo zmuszono do przyjęcia islamu. Zhańbione kobiety, w kulturze Bliskiego Wschodu, można zabić, w najlepszym wypadku skazać na wygnanie.

Jazydzi wyznają wiarę, która jest mozaiką idei chrześcijańskich, muzułmańskich, żydowskich i dawniejszych perskich. Jest ich nie więcej niż pół miliona.

Rok później, w lutym 2015 r.,  duchowy przywódca Jazydów, Khurto Hajji Ismail, wydał fatwę (coś w rodzaju edyktu), w której polecił, aby uprowadzone i zhańbione dziewczęta i kobiety (oraz mężczyźni zmuszeni do zmiany wiary) zostały ochrzczone, w rycie jazydzkim. Dokonało się to w strumieniu płynącym obok ich sanktuarium w Lalish, w północnym Iraku. „Chrzest oznacza, że jesteście mile widziane i niewinne” – mówił wówczas Ismail. Wiele z uratowanych w ten sposób od infamii kobiet zawarło potem małżeństwa, urodziły także dzieci.

W tym samym czasie, terroryści z ISIS, porwali i zgwałcili tysiące dziewcząt i kobiet wyznających chrześcijaństwo w wersji wschodniej (głównie w rycie chaldejskim). Hierarchowie chrześcijańscy nie wydają fatw, ale mają do dyspozycji indulty, dyspensy i setki innych form naprawiania zła. Jak dotąd nie wydali nic.

Dziś jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serca, które przygarnia każdego. A my, katolicy, modlimy się, aby On uczynił „serca nasze według serca Swego”. Niech uczyni, tak jak uczynił w sercu brata Ismaila.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.