OBYŚCIE TAKICH LUDZI MIELI

Poniedziałek 1 stycznia 2018 Najbardziej na ten rok życzę Wam ludzi. Czytając Ewangelię znalazłem tam setki bezimiennych kobiet i mężczyzn, prawdziwych bohaterów. Życzę Wam właśnie takich ludzi.

To ci ludzie, którzy „przynosili do Jezusa wszystkich chorych i opętanych”, „którzy biegali po całej okolicy i zaczynali znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa Jezus”. Co to za ludzie? Nie wiemy, ale biegali, taszczyli chorych do Jezusa. Pełni entuzjazmu, wiary i energii przynosili swoich chorych, nieszczęśliwych i załamanych do Jezusa, a On „uzdrowił dotkniętych rozmaitymi chorobami”.

Nie znamy imion czterech kumpli chorego człowieka, którzy rozwalili dach nad domem gdzie był Jezus i „przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk” A Jezus widząc ich wiarę uzdrowił człowieka! Uzdrowił, widząc ICH wiarę! Takich ludzi Wam życzę! Nie znamy imienia setnika, który przyszedł prosić Jezusa o zdrowie dla swojego sługi – usłyszał: „Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś!”

Takich ludzi Wam życzę, ludzi, którzy z wiarą będą wstawiać się za Wami, którzy zaniosą Was do Jezusa w swoich sercach i modlitwach. Takich ludzi, którzy staną przy was w szpitalu, w sądzie. Którzy z wiarą przyjdą do Was w dniach smutków i goryczy, którzy nie porzucą Was i nie zostawią samych. Którzy ucieszą się Waszym zdrowiem, podzielą Waszą radość i napiją się z Wami za Wasze szczęście.

Takich ludzi Wam życzę na Rok Pański 2018.

 

Ps. Cytaty za Ew. wg św. Marka i Mateusza.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.