A RADOŚĆ NIECH TRYŚNIE W SERCU KAŻDEGO Z WAS

Poniedziałek 13 lutego 2017 W późnośredniowiecznych komediach dell’arte spontanicznie i na wesoło odgrywano różne role ku ubawie spragnionej rozrywki gawiedzi. Nic tam się nie musiało trzymać kupy, miało być śmiesznie, niekoniecznie z sensem. Dzisiaj komedie dell’arte zastąpił free styling, czyli dowolny styl mówienia, pisania, zabawy, uprawiania polityki i życia.

Dowolnie, czyli albo prawdziwie albo fałszywie, albo ładnie albo brzydko, albo dobrze albo źle. Byleby było zajebiście, jak mawia młodsza część społeczeństwa, zajebiście czyli wesoło, adrenalinowo i koniecznie kolorowo.

Poseł (niegdysiejszy) Palikot zapomniał wpisać do oświadczenia majątkowego samolotu i dwóch samochodów, to było 4 lata temu. Nikt go nie ukarał, ale spróbujcie nie wpisać do swojego oświadczenia jakichś pięciu złotych zarobionych na przykład przy pilnowaniu parkingu. Nie chcę karać jakiegokolwiek posła, w ogóle kogokolwiek. Znakomici kierowcy z polskiego Biura Ochrony Rządu (BOR) rozwalają mercedesy i opancerzone audi, choć ponoć jeżdżą świetnie. Chętnie podam BOR czy innym osobom telefon do ludzi, którzy jeżdżą polonezami od 40 lat i ani razu nie mieli wypadku. Myślą, są ostrożni. Nie pójdą do BOR, bo myślą i są ostrożni. Sędzia odbiera dzieci ojcu i wysyła je do Domu Dziecka, bo znalazł odpowiedni przepis w kodeksie. Nigdy nie widział Domu Dziecka i nie  wie, że nikt lepszy nie wychodzi z tej instytucji. Zna kodeks, życia nie zna.

Mógłbym tę listę współczesnych komedii dell’arte ciągnąć dalej. Nie o to chodzi.  Komedianci są w każdej partii, każdym sądzie, siadają za kierownicami pięknych aut i kiepskich motorowerów.

Ja, pewnie dinozaur, cenię prawdę, dobro, sens, solidarność, myślenie, wiarę, nadzieję, miłość, Pana Boga. Staram się, różnie mi idzie, dochować wierności tym wartościom i Panu Bogu. No i mamy nowy dzień, nowy tydzień. I prawdy i dobra i sensu szukamy. A radość niech tryśnie w sercu każdego z Was. I jeszcze poczytajcie, pooglądajcie:

https://web.facebook.com/pg/StowarzyszenieSolidarnosciGlobalnej/photos/?tab=album&album_id=1326151070754334

 

oraz

https://web.facebook.com/pg/Centrum-Wolontariatu-w-Lublinie-178548322167933/photos/?tab=album&album_id=1349709285051825

Itinerarium

Dodaj komentarz