PO 900 KM NAJLEPSZE PRZED ANDRZEJEM

Piątek 13 maja 2016 Pewien banał mówi: Najlepsze przed tobą. Przestaje być banałem, jak ma się za sobą wiele złego. Wtedy tylko przyszłość daje nadzieję na lepsze i najlepsze.

Nie wiem jak się dalej potoczy historia Andrzeja. Dziś po kilku latach w więzieniu wychodzi na zwolnienie warunkowe. Niedługo wyruszy z Lublina do Zgorzelca pieszo, przez 30 dni w ramach projektu „Nowa Droga” (pisałem o tym już wiele razy tutaj). Będzie szedł razem z opiekunem, codziennie po 25- 30 km, bez względu na słońce czy deszcz. Przed nim 22 chłopaków, w podobnej sytuacji, pokonało już tę trasę. Wrócili odmienieni, pełni wigoru i chęci do życia i pracy. Dziewięćset kilometrów (900) to nie nordic walking, to naprawdę wyczyn. Poprzednicy Andrzeja układają sobie nowe życie – Bartek jest świetnym kucharzem, Marek radzi sobie z komputerami a Sebastian buduje domy. Znam wszystkich tych chłopaków i wiem, że doświadczają przedziwnej mocy przemiany w drodze.

Od ponad trzech tysięcy lat ludzie, którzy czują potrzebę przemiany, wyruszają w drogę, pielgrzymkę (znajdziemy takie historie we wszystkich niemal świętych księgach). Droga pozwala rozstać się z dawnym życiem i wymyślić to lepsze. Mam nadzieję, że uda się to i Andrzejowi.

Do Zgorzelca z Lublina ruszają ci, co za sobą mają gorszy czas. I najlepszy rzeczywiście przed sobą

Ps. Więcej o projekcie – http://nowadroga.eu

Relacja z wyjścia Andrzeja – wkrótce tutaj.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.