CO BYŁO I NIECH POLSKĄ BĘDZIE

Sobota 23 kwietnia 2016 Nie jesteśmy znikąd. My, Polacy, podobnie jak każdy naród, mamy swoje korzenie, początki, źródła, o których należy pamiętać i z których trzeba się cieszyć.

Jesteśmy z rodu św. Wojciecha, dziś czczonego, św. Stanisława Biskupa, św. Kazimierza Królewicza,  św. Kingi, św. Brunona z Kwerfurtu, męczenników z ziemi lubuskiej, unickich męczenników z Podlasia, młodej Karoliny męczenniczki z Zabawy i setek innych. Nie wszyscy byli Polakami w sensie etnicznym (byli Czechami, Niemcami, Włochami, Ukraińcami) ale bez nich Polska nie byłaby Polską.

Wiem, że współczesność kreuje swoich bohaterów, plastikowych herosów, którzy nigdy nie istnieli ale dzięki zgrabnym fantazjom mogą się podobać, Batman, Iron Man, Thor i Spider Man.

Mamy prawdziwą historię, z której wyrastamy i która nas stworzyła. I mamy ważną misję, aby przekazać dalej miłość do Pana Boga, uszanowanie dla ludzi, prostą solidarność, podziw dla bocianów i skowronków, radość z brzóz i wierzb i wszystko inne, co było i niech nadal Polską będzie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.