PRZEZ MOSTY I PRZYJACIÓŁ PIWA DO WIECZNOŚCI

Kazanie na Drugi Dzień Świąt BN Sobota 26 grudnia 2015 Pan Jezus to człowiek, który żył podobnie jak my. Żyjąc po ludzku doszedł do życia wiecznego. Wszystko w Jego życiu zaczęło się od Narodzenia w Betlejem i nasze życie wieczne zaczyna się od kołyski.

Idąc drogą wskazaną przez Pana Jezusa uczymy się i studiujemy, tworzymy i pracujemy, aby służyć innym tym, co mogą zrobić nasze umysły i ręce. Pracując, podobnie jak On, budujemy drogi, domy, mosty, lotniska.

Idąc drogą wskazaną przez Niego spotykamy się i rozmawiamy, nawiązujemy przyjaźnie i miłości, zakładamy rodziny, potem są dzieci i wnuki. Zostajemy kapłanami, aby rozgrzeszać i modlić się za ludzi.

Idąc drogą wskazaną przez Niego, staramy się żyć w zgodzie z ludźmi, choć czasem robimy awantury i obrażamy się na pięć dni. Uczymy się trudnej sztuki przebaczania i wciąż daleko nam do 77 razy na dzień.

Idąc drogą wskazaną przez Niego staramy się troszczyć o chorych i ubogich, budujemy nawet całe systemy ochrony zdrowia i opieki społecznej. Nie wszystko się nam udaje, ale próbujemy z całego serca.

Idąc drogą wskazaną przez Niego, staramy się kochać nasze Ojczyzny i dlatego – w ukochanej Polsce – zakładamy Prawo i Sprawiedliwość, Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesną, Kukiza 15, Sojusz Lewicy Demokratycznej a jak nam humoru przybywa to i Polską Patrię Przyjaciół Piwa (16 posłów w Sejmie w latach 1991-93, pamiętam, nie należałem). Kochamy tę Polskę rożnie, ale się staramy.

Idąc drogą wskazaną przez Niego, z całego serca i z całej duszy, ze wszystkich sił i całym umysłem chcemy kochać Boga. Porzucamy grzechy w konfesjonałach i gromadzimy się w kościołach, aby spożywać Ciało i Krew Chrystusa, bo kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ma życie wieczne.

Idąc drogą wskazaną przez Niego kochamy wszystkich ludzi, wrednych sąsiadów, wścibskie teściowe, nawet uchodźców z Syrii i Afryki.

Ty Panie Jezu przez swoje ludzkie życie doszedłeś od żłóbka w Betlejem do życia wiecznego, i my wierzymy, że przez nasze dobre ludzkie życie, dojdziemy do życia wiecznego.

 

Itinerarium

31 responses to PRZEZ MOSTY I PRZYJACIÓŁ PIWA DO WIECZNOŚCI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.