PAN BÓG ŻYJE I DZIAŁA

Poniedziałek 17 listopada 2014

W miniony weekend odwiedziłem pięć grup wolontariuszy, przeważnie młodych ludzi, zaangażowanych w pomoc osobom chorym psychicznie, zaniedbanym dzieciom, bezdomnym, nieletnim którzy weszli w konflikt z prawem oraz międzynarodową grupę studentów (głównie Turczynek i Turków). W trakcie wszystkich spotkań przewijało się na różne sposoby słowo „pomoc”.

W świecie, który chce się nieustannie bawić i szaleć, słowo „pomoc” nie istnieje, chyba, że chodzi o przetransportowanie pijanego kolegi z dyskoteki do domu. Czytaliśmy i słuchaliśmy przypowieści o talentach, z ewangelii na wczorajszy dzień. Ta ewangelia była wprost zrozumiała. Talenty mnożę się tam, gdzie można dać kilka godzin swojego czasu (najbardziej potrzebna rzecz!), trochę swoich sił, czasem pieniędzy (np. na dojazd do szpitala), a przede wszystkim swoją obecność, słowo, uwagę i chęć słuchania innych.

Pomoc. Każdy z nas jej potrzebuje, przynajmniej od czasu do czasu. Kogoś kto nas posłucha, zrozumie, pobędzie blisko. I pomoc, na którą każdego z nas stać, jeśli znajdziemy trochę czasu, wyrozumiałości, serdeczności, dobre słowo.

Pomocy udzielił i udziela nam codziennie Pan Bóg. A jeśli umiemy choć trochę innym pomóc, stajemy się do Niego podobni. I jeżeli ją otrzymujemy od kogoś, to znaczy, że Pan Bóg żyje i działa.

 

Itinerarium

21 responses to PAN BÓG ŻYJE I DZIAŁA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.