MIŁOŚĆ I FAKT

Środa 14 sierpnia 2013 Św. Maksymiliana Kolbe

 Co roku 14 sierpnia, w święto  św. Maksymiliana czuję wielką potrzebę wspomnienia tego człowieka. Z drugiej strony wewnątrz noszę pragnienie zamilczenia.

Przypominam sobie i wam człowieka, na którym spełniły się słowa Chrystusa „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13) oraz św. Jana „On [Chrystus] oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci (1 J 3,16).

Nie chciałbym zamienić tego wspomnienia w jakieś religijne bla, bla, bla. Modlę się, za siebie i za was. Znam Ewangelię, trochę ją rozumiem, często komentuję i głoszę, powtarzam i wyjaśniam. Ale nie o to chodzi.

Modlę się by Ewangelia stała się częścią mojego życiorysu, częścią waszego życiorysu, żeby się na mnie i na was wypełniła. Wierzę, że Ewangelia przede wszystkim jest do zrobienia, do wykonania; żeby ją wykonać św. Maksymilian oddał życie za Franciszka Gajowniczka.

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy kto życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Ta czy jakakolwiek inna prawda Ewangelii, ważne by zamienić ją w dzieło, czyn, fakt, w życie.

Itinerarium , , , , , ,

13 responses to MIŁOŚĆ I FAKT


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.