WRZOSOWISKA I ŻURAWIE

WRZOSOWISKA I ŻURAWIE
16-18 września 2011
Wędrówka po Lubelskim Polesiu

Błogosławcie Pana słońce i księżycu
Chłodzie i upale, błogosławcie Pana
Chwalcie Go i wywyższajcie na wieki
(Księga Daniela 3)

Zapraszamy na jeszcze letnią wędrówkę po zapomnianych bezdrożach Polesia Lubelskiego. Pójdziemy pośród przepięknych krajobrazów, podziwiając kolorowe wrzosowiska i wielobarwne zagajniki.

Wrzesień na Polesiu, to żurawie sposobiące się do odlotu, przecinające swym klangorem wszechogarniającą ciszę, rykowiska jeleni, nieco chłodniejsze dni sprzyjające długim wędrówkom wśród pól i lasów oraz babie lato.

Zaplanowaliśmy kilkanaście kilometrów marszu niesamowitymi, zupełnie nowymi trasami, z  niedzielną mszą świętą w plenerze, ogniskiem i prezentacjami flory i fauny odwiedzanych terenów.

Przejdziemy trasami wśród pól i torfowisk, poprzez bory bagienne, śródleśne uroczyska i kolorowe jeszcze łąki. Na Polesiu znajdziemy blisko tysiąc gatunków roślin, niektóre wyjątkowo rzadkie (aldrowanda pęcherzykowata, brzoza czarna, wierzba lapońska, obuwik pospolity, gnidosz królewski). To kraina pól, lasów i jezior, prawdziwe królestwo majestatycznych bielików i ostoja znajdujących schronienie w trudno dostępnych ostępach łosi. To kraina, która tętni życiem o każdej porze roku i o każdej porze roku zaprasza by odkrywać jej piękno.

 

Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku sióstr Nazaretanek w Wytycznie. Rozpoczynamy w piątek 16 września o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę 18 września  ok. 17.00. Szczegółowy program przesyłamy po otrzymaniu zgłoszenia. Niepełnoletni dostarczają zgodę rodziców. Mamy 30 miejsc noclegowych, w związku z tym o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 1 10 września.

Organizator: Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek w Wytycznie

Informacje i zapisy: Justyna Orłowska
justynaorlowska84@gmail.com

 

Inne , , , , , , ,

Comments are closed.