KWESTIA CZUŁOŚCI

Poniedziałek 5 września 2011

 

 

Mam kilka egzemplarzy Biblii. Najbardziej kocham ten z białą okładką. Wiele lat temu pielgrzymowałem z jedną ze wspólnot muminków do Lourdes, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Arce w Brukseli. Wszelkie wyjaśnienia trudniejszych terminów podaję niżej. Moja Biblia przypadkiem pozostała w dalekiej Belgii.

Po kilku miesiącach zatelefonował do mnie ktoś z Warszawy, pytając czy nie znam kogoś z lubelskich muminków, ponieważ jego znajomi byli  we wspólnocie Arki w Brukseli i tam przekazano im Biblię w białej okładce z poleceniem, aby doszła do Lublina. Moja Biblia w białej okładce powróciła do mnie. Tak jakby mnie szukała sama.

Nergal z Behemota, zdeklarowany satanista spalił na koncercie Biblię, w sądzie twierdził, że był to „zabieg artystyczny”. Choć, jak wiadomo, sataniści nie lubią Biblii z innych powodów, głównie z tego, że dużo tam o dobru i miłości, a Szatan raczej w niełasce, razem ze złem i nienawiścią. Pan Nergal jest teraz jedną z gwiazd w telewizji polskiej.

Prócz Biblii mam Koran i Bhagawadgitę, święte księgi islamu i hinduizmu. Cenię je i lubię. Co więcej posiadam też jeden z tomów „Kapitału” Karola Marksa. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby którąkolwiek z tych ksiąg spalić. Od czasu do czasu zdarza mi się powtórzyć gest Jana Pawła II, który całuje Koran (mam na zdjęciu).

W ogóle książki mocno kojarzą mi się z ludźmi, dobrem, sensem, nawet z Panem Bogiem. Ucałujcie swoje Biblie, Pan Bóg też potrzebuje czułości.

 

 

Muminki – osoby upośledzone umysłowo. Opiekują się nimi paszczaki, wolontariusze.

Wspólnoty Arka – domy w których mieszkają i pracują razem muminki i paszczaki.

 

Itinerarium , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.