PRZYZWOLENIE

Są rzeczy dobre i ciekawe, krajobrazy, stare zamki, wijące się zboczami serpentyny, żurawie na łące w świetle zachodzącego słońca.

Są rzeczy dobre, piękne i ciekawe, ale najlepiej widać je w świetle miłości. W jej świetle nabierają barw i kształtów zupełnie niepowtarzalnych. Jak zdarzy ci się jakieś deja vu, pozwól sobie na drgnienie miłości w sercu, a okaże się, że nie widziałeś tego nigdy dotąd.

Są rzeczy przykre i bolesne, które przynosi pamięć, złe wspomnienia, normalna sprawa. Pozwól sobie na drgnienie miłości w sercu, aby doświadczyć dobrej przeszłości, która niczym wielka kwietna łąka otacza kilka chwastów.

Są rzeczy straszne, nieprzewidywalne i groźne, gdzieś na horyzoncie, nie wiadomo jak będzie, a myślisz, że może być źle, normalna sprawa, niepewna przyszłość. Pozwól sobie na drgnienie miłości w sercu, zobaczysz światło, dobre i przeźroczyste, poprowadzi cię przez każdy następny dzień, bezpiecznie i pewnie.

Są ludzie, ci z codzienności, opatrzeni, zwykli, czasem wredni i nieznośni. Pozwól sobie…, są wyjątkowi i jedyni, dla nich warto było przyjść na ten świat i pozostać jak najdłużej. Jest Bóg, tak daleki, dalszy nieraz od nieskończoności, skryty, nieodgadniony. Pozwól sobie…, idzie krok przed tobą, w każdej chwili. I oddech i tętno, bezbłędnie pozwalają na Jego lokalizację.

Pozwól sobie na drgnienie miłości w sercu.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.