Odpowiedzi

Jestem, jestem, choć moja Żona twierdziła, że dziś mnie już tu pewnie nie będzie. Chodzi o kruchtę sprzed tygodnia. Kiedy ją pisałem, spała, więc udało mi się wreszcie wysłać tekst bez cenzury. W kruchcie pytałem, jak mogę wypisać się z Kościoła, skoro się do niego nie zapisywałem.

„Najlepiej zapisać się do innego Kościoła.” Tak odpowiedział Wojciech Kozak, redaktor naczelny „Alternatywy”. I była to jedyna odpowiedź, jaką dostałem.

Niestety, ta propozycja niczego nie rozwiązuje. Obawiam się, że w każdym innym Kościele też nie odpowiadają na proste pytania. Więc trzeba by się zapisać do kolejnego i tak w koło Wojtek, Panie Wojciechu.

Przypuszczam, że ludzie, którzy się wypisali z Kościoła (choć nadal nie wiem, jak to możliwe) mieli wiele bardzo ważnych pytań, na które nie dostali odpowiedzi. I bynajmniej nie dlatego, że odpowiedzi nie ma.

Ja takich bardzo ważnych pytań nie zadam, bo naprawdę za tydzień by mnie już tu nie było, a nie chcę martwić Żony. A poza tym i tak nikt by nie odpowiedział.

Ale ja tu o głupstwach, a zaraz mecz.

Spoza kruchty , , , ,

Comments are closed.