ZWYCIĘSTWO

12 czerwca 2006

Dopóki żyjemy, nie możemy się poddać. Nie możemy rezygnować z dążenia do realizacji ideałów i marzeń. Bóg przychodzi w sukurs wytrwałym i tym, którzy wierzą i nie po drodze Mu z rezygnatami dla których taka czy inna przeszkoda oznacza koniec drogi.
Dawid stanął do walki z Goliatem pomimo minimalnych szans. „Ty idziesz do mnie z mieczem i z oszczepem i z puklerzem, lecz ja idę do ciebie w imię Pana zastępów”. Wiemy jaki był efekt tego starcia.
Całą moc, która potrzebna jest do zwycięstwa nosimy w sobie. Najczęściej jednak – nie wiedząc o niej lub nie potrafiąc z niej korzystać – rozglądamy się za pomocą z zewnątrz. Szukamy silnych protektorów, mierzymy siłę rażenia naszych pieniędzy i obliczamy na ile sprzyjają nam okoliczności (a nawet gwiazdy).
Tymczasem zwycięstwo lub porażkę nosimy w sobie. „Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara.” – św. Jan Apostoł. A wiara wszak to stan naszego serca i kształt życia.
Spójrz na wszystkie trudne sprawy swojego życia. Naprawdę nie są trudne ani ciężkie. Wszystkie pokonasz. Tylko teraz spójrz w serce. Tyle tam zwycięstwa ile wiary.

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.