MASZ WIELE DO ZROBIENIA. OD TERAZ.

Śmierć Jezusa jest dla chrześcijan wezwaniem. Niekiedy Jej wspomnienie, jak i grobu Pana (Wielka Sobota), są dla wielu wierzących tylko okazją do wzruszeń. Jezus umarł za wszystkich, za każdego. Z Jego śmierci i grobu płynie wezwanie i ogromna moc – nie ustawaj! Masz siłę! Masz wiele do zrobienia! Przebudź się! Jego śmierć rodzi nas do wysiłku, aby DZIŚ rozprzestrzeniać dobro, łagodność, pokój, solidarność, nadzieję i miłość. Z mocą, którą daje Jego ofiara patrz na świat. Masz wiele do zrobienia. Od teraz.

Brutalność w Lublinie

Dwóch mężczyzn napadło w piątek na komis w centrum Lublina. Brutalnie pobili kobietę tam pracującą i ukradli telefony komórkowe – poinformowała policja.
“Mężczyźni w wieku po ok. 20 lat i po 160 cm wzrostu wtargnęli do komisu przy ul. Lubartowskiej. Pracującą tam kobietę uderzyli w głowę, przewrócili, a potem tłukli jej głową o posadzkę” – powiedział rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Lublinie Janusz Wójtowicz. Dodał, że kobieta jest teraz w szoku i lekarz nie zezwolił na jej przesłuchanie.
Sprawcy ukradli z gabloty telefony komórkowe i zbiegli. Pobitą kobietę z poważnymi obrażeniami głowy przewieziono do szpitala. Policja wszczęła czynności zmierzające do ustalenia sprawców napadu.

 

8 lat więzienia

Na 8 lat więzienia skazał w piątek suwalski sąd 21-letnią mieszkankę wsi Zusno koło Suwałk (Podlaskie) za zabójstwo noworodka w maju 2003 roku. Sąd uznał, że nie było powodów do nadzwyczajnego złagodzenia kary dla oskarżonej.

 

450 ofiar

Co najmniej 450 Irakijczyków zginęło w tym tygodniu w Faludży – poinformował w piątek dyrektor tamtejszego szpitala Rafi Hajad. Liczba rannych przekroczyła 1 tysiąc.

 

Eksplozja

Do silnej eksplozji doszło w piątek po południu w centrum Bagdadu. Świadkowie mówią, że pocisk moździerzowy uderzył w pobliżu hotelu Sheraton. Według Reutera, nikt nie został ranny. Nad miejscem wybuchu unoszą się wielkie kłęby czarnego dymu.
Associated Press pisze, że – jak się wydaje – Sheraton nie ucierpiał. Hotel ten, w którym mieszka wielu cudzoziemców, jest otoczony przez wojska USA, podobnie jak pobliski hotel Palestine.

 

9 osób zginęło

Amerykański konwój, składający się z pojazdów wojskowych i cystern z paliwem, został zaatakowany w piątek na zachód od Bagdadu – informuje Reuter. Według naocznych świadków, co najmniej 9 osób poniosło śmierć.
Do ataku doszło w pobliżu miejscowości Abu Garib. Fotoreporter Reutera widział płonące zwłoki w ogarniętych płomieniami pojazdach.

Itinerarium , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.