WYPRAWA PO MOC

Nabierzcie ducha i podnieście głowy. Cały problem naszego życia polega chyba na tym, że te słowa mogą być pustym sloganem, jeżeli będziemy latać po różnych nabożeństwach i kościołach, przemierzać szlaki pielgrzymkowe do sanktuariów i odmawiać coraz bardziej wyrafinowane modlitwy, a nie sięgniemy po moc, która jest w nas.

Duch jest w tobie! Masz w sobie ogromna siłę do wykorzystania. Często szukamy gdzieś mocy potrzebnej do odnowy życia i przemiany, poza sobą. Lecimy do ludzi, żalimy się, biadolimy, miauczymy jak rozkapryszone koty, szukając, że ktoś może dać nam siłę. Złudzenie! I niepotrzebne marnowanie energii, która powinna być zużyta na wewnętrzna wędrówkę po moc, która jest w nas.

Rozpocznij wyprawę do swojego wnętrza! To jest droga Adwentu. W głębi ciebie jest moc samego Boga, Duch, którego mocą możesz stać się nowym człowiekiem. Duch, którego mocą możesz przemienić swój dom, relacje z ludźmi, nawet ten cały zwariowany świat, zasuwający czasem bez ładu i składu i coraz szybciej nie wiadomo gdzie.

To jest droga Adwentu – do wewnątrz. I cel Adwentu – po moc. Oto Bóg przychodzi. Z mocą.

Itinerarium

Comments are closed.