OSTRZEŻENIE PRZED BADZIEWIEM

Bezwzględnie trzeba uważnie przyglądać się temu, co dzieje się w naszych myślach i wyobraźni. Napór frazesów reklamowych, instrukcji dążących do zaprogramowania nas na dokonywanie określonych wyborów i zwykłych śmieci intelektualnych i imaginacyjnych jest tak ogromny, że bez wzmożonej uwagi, mogą mimowolnie zainstalować się nam obce “sterowniki”. Czasem się zdarza, że jakieś badziewie zainstaluje się nam w oprogramowaniu komputera, przy przeglądaniu (nawet niewinnych z pozoru) stron internetowych. Podobnie z naszymi myślami i wyobraźnią.

Dlatego trzeba stale sięgać po to, co najważniejsze. Często sobie to przypominać. Mieć niejako pod ręką “program korekcyjny”, który szybko wyeliminuje z naszego świata niepożądane przesłanki, skojarzenia i obrazy.

Jesteśmy łakomym kąskiem dla różnych sfer – biznesowych, komercyjnych czy wręcz totalitarnych. Zachowanie wolności myśli, własnego krajobrazu wyobraźni jest rzeczą trudną ale możliwą, przy starannej korekcie zawartości naszego wnętrza.

Strzeż swojej wolności. Wszelkie dobro zaczyna się od wolnego biegu własnych myśli i pobudzenia najbardziej twórczych pokładów swojej wyobraźni.

 

Itinerarium

Comments are closed.