KATOLICKA POMOC NA CZAS

 

Piątek 30 września 2011

 

O Siostrze zakonnej, Annie Bałchan, mówi się czasem, że zajmuje się prostytucją, sama tak niekiedy o sobie żartem opowiada. Żartem, bo faktycznie próbuje pomagać kobietom uwikłanym w prostytucję. Siostra Anna należy do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej i dziesięć lat temu założyła Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom (polecam www.po-moc.pl oraz książkowy wywiad „Kobieta nie jest grzechem”). Niedawno rozmawialiśmy o różnych trudnych problemach społecznych i religijnych w naszym kraju. Jedną z historii, opowiedzianych przez siostrę pozwolę sobie przytoczyć.

Od czasu do czasu siostra wraz ze współpracownikami gości w parafiach, gdzie informuje o zagrożeniu handlu kobietami i procederze sutenerstwa oraz psychicznej i duchowej degradacji wynikającej z uprawiania prostytucji. Po niedzielnych mszach świętych rozdaje ulotki z adresem i numerem telefonu do Stowarzyszenia wraz z ofertą pomocy kobietom, które chcą wyrwać się z prostytucji. Prosi o rozkładanie ulotek w różnych miejscach, tak by mogły trafić do zainteresowanych kobiet.

Którejś niedzieli wieczorem zgłosiła się do niej kobieta z ulotką w ręku, dzięki której dotarła do jednego z domów prowadzonych przez Stowarzyszenie. Siostra rutynowo zapytała kobietę skąd ma ulotkę. W odpowiedzi usłyszała, że otrzymała ją po południu od jednego z klientów, który skorzystał z jej usług.

Dobry katolik zawsze pomoże.

Itinerarium , , , , , , ,

Comments are closed.