PRZEWRÓĆ KARTKĘ

Czwartek 1 września 2011

 

Odwracamy kolejną kartkę w kalendarzu. Już wrzesień, parę milionów młodych Polaków idzie do szkoły, do nowej klasy, zwykle wyższej. Zaczynają coś nowego.

Dwie trzecie roku, który przed dziewięciu miesiącami był jeszcze całkiem nowy i obiecujący, już za nami. No i jak zwykle nie wiadomo kiedy zleciało tyle godzin i dni. Przez ten czas zdołały przylecieć i odlecieć bociany, zabierając swoje nowe pokolenie na długą wyprawę w Nowy Świat. Te polskie bociany (mam nadzieję, że nie za często o nich piszę, ale już mi tęskno za nimi), tu u nas urodzone, rozpoczęły właśnie fantastyczną przygodę poznawania nowego życia, nowego świata i zupełnie nowej formy istnienia w cieplutkich klimatach Afryki. Poleciały nieprzygotowane, bez wizyt u specjalistów i seansów typu „Jak radzić sobie ze stresem w nowych sytuacjach?”.

Człowiek, który niczego nie zmienia w swoim życiu, podobny jest do gościa, który codziennie czyta tę samą stronę w książce. Nic się nie zmienia, fabuła znana, swojska, wiadomo od czego się zaczyna i na czym skończy.  To może i fajna sprawa.

Ale najciekawsze zaczyna się na następnej stronie! Odwagi! Warto zacząć nowe życie. Najciekawsze i najlepsze, jak zwykle, dopiero przed nami!

Itinerarium , , , , , , , ,

Comments are closed.