RADOŚĆ ŻYCIA

6-8 maja 2011

Majowe Wędrowanie po Polesiu Lubelskim

„Chwalcie łąki umajone…” to motto wiosennego rajdu po zapomnianych nieco ścieżkach Polesia Lubelskiego. Będziemy wędrować pośród przepięknych, wiosennych krajobrazów. Zaplanowaliśmy codziennie kilkanaście kilometrów marszów niesamowitymi trasami, z  niedzielną mszą świętą w plenerze, ogniskiem i prezentacjami flory i fauny odwiedzanych terenów. Na każdy dzień przygotowaliśmy medytacje i duchowe rozważania, wprowadzające w sens kontemplacji Boga w naturze. Będziemy także obserwować ptaki i zwierzęta dzięki specjalistycznemu sprzętowi.  W wschód słońca na Polesiu to widok baśniowy!

Przejdziemy ścieżkami wśród torfowisk, i rozlewisk, poprzez bory bagienne, śródleśne uroczyska i łąki pełne majowej roślinności. Na Polesiu znajdziemy blisko tysiąc gatunków roślin, niektóre wyjątkowo rzadkie (aldrowanda pęcherzykowata, brzoza czarna, wierzba lapońska, obuwik pospolity). To kraina pól, lasów i jezior, prawdziwe królestwo obwieszczających donośnym krzykiem nadejście wiosny żurawi.

Każdy uczestnik otrzyma  przewodnik na trasę wędrówki, zawierający treści duchowe, historyczne i przyrodnicze. W określonych miejscach będzie również fachowy komentarz.

Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku sióstr Nazaretanek w Wytycznie. Rozpoczynamy w piątek 6 maja o godz. 19.30, zakończenie w niedzielę 8 maja ok. 16.00. Szczegółowy program przesyłamy po otrzymaniu zgłoszenia. Zgłoszenia dokonujemy na specjalnym formularzu, niepełnoletni dostarczają także zgodę rodziców. Mamy 30 miejsc noclegowych, w związku z tym o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja

Rozważania poprowadzi ks. Mietek Puzewicz

Organizator: Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek w Wytycznie

Informacje i zapisy: Justyna Orłowska

justynaorlowska84@gmail.com

 

 

Inne , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.