taki sobie pasażer

Wiele się dzieje. Wiele po raz ostatni. Rzekomo od przyszłego roku Wiosnę będziemy witać 20 marca, a nie jak dotychczas 21-go. Zmiany. Globalizacja. Wydarzenia. W ostatnich tygodniach nie zawsze z kategorii – pozytywnych.

W samym Pekinie już sytuacja wraca do normy, po kilku nerwowych dniach w minionym tygodniu, powoli wracamy do normalności. I tylko współlokator* zadziwił mnie dziś swoją opinią, kiedy zapytałem się czy słyszał o Libii, odpowiedział “Tak, Kadafi w końcu wziął się do roboty i rozpoczął walkę z tymi imperialistami”. No cóż, być może to dla jednych dobrze dla innych nie, ale już kiedyś słuchałem “wykładu” mojego współlokatora o Leninie i jego wkładu dla dobra cywilizacji podczas naszych “przedsennych pogaduszek”, teraz Kadafi się przyłączył – postanowiłem więc – dziś będzie o Wiośnie, a nie o Kadafim.

Jako że Wiosna przyszła to trzeba zaprezentować nadesłane zdjęcia. Wielu pisało, że nie ma czemu robić zdjęć bo nic nie ma, Wiosny jeszcze nie ma, inni wykręcali się brakiem aparatu i pomysłów również. Ale byli i tacy co to Wiosnę złapali. W niecodziennych okolicznościach, ale jednak, oto Wiosna nad Bałtykiem, z początkiem marca już pojawili się pierwsi mieszkańcy:


Dziękuję, jak widać można było przywitać ją już jakiś czas temu.
Jako, że w Pekinie mamy 7 godzin przewagi w stosunku do Polski to i Wiosna powinna wcześniej przyjść. I przyszła. Zapis przywitania Wiosny w “Najkrótszym filmie o przyjściu Wiosny”, czuli zapis kilku ostatnich dni. W pierwszych ogólnych ujęciach może i jej nie widać, ale kiedy przyjrzymy się bliżej…

Wiosennie pozdrawiam, nie prześpijmy Wiosny!

jakub

* Mój współlokator jest Wietnamczykiem, również studiującym na tym samym uniwersytecie. Studiuje w zasadzie ten sam kierunek co i ja – filozofie, z tą różnicą, że jego specjalizacja to Marksizm i Leninizm, moja – etyka. Czasem przed pójściem spać dyskutujemy sobie troszkę na temat tego i owego, a jako, że mamy zupełnie inny punkt widzenia i poglądy dyskusje są dość żywe. I w zasadzie tylko te poglądy nas różnią, bo poza tym idzie się dogadać bez żadnych problemów.

Pekińskie zapiski , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.