SKARB W TWOIM OGRÓDKU

Środa 28 stycznia 2015

Ostatnie dni skąpiły bardzo słońca Polakom, więc narzekanie na samopoczucie wzrosło mocno. Przy okazji zauważyłem, że samopoczucie tak bardzo zależne jest od chmur, ciśnienia, dżdżu, wiatru i innych czynników zewnętrznych. Nie wiem o ile w tym czasie wzrosło spożycie alkoholu, narkotyków i prozacu.

Regulowanie samopoczucia przy pomocy słońca i ciepła, a przy ich braku różnymi używkami i tabletkami szczęścia, przypomina człowieka, który musi być ciągle łaskotany, żeby się śmiać. Zdecydowanie upieram się przy tym, aby brać odpowiedzialność za swoje samopoczucie a nie zdawać się bodźce zewnętrzne.

Dzisiaj jednak mocno wierzymy, że radość, szczęście, zadowolenie, miłość, są poza nami. Mimowolnie szukamy ich w galeriach, tabletkach, kieliszkach i Internecie. I tak do końca życia węszymy dookoła gdzie tu się skryło nasze szczęście i serdeczna radość.

Stara bajka mówi o nieszczęśniku, który w poszukiwaniu skarbów zjeździł cały świat, a w dniu śmierci mały czort zaśmiał mu się w twarz: „Czemu nie kopałeś w swoim ogródku?”

Itinerarium

27 responses to SKARB W TWOIM OGRÓDKU


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.