CORAZ BARDZIEJ SZCZĘŚLIWI

Wtorek 30 grudnia 2014

Osiemdziesiąt cztery lata miała Anna w chwili odkrycia Syna Bożego w dziecku przyniesionym do świątyni. To może być jakaś pociecha dla wielu z nas, młodszych.

Wiara ma się do wieku przeważnie tak jak wino, stają się coraz lepsze. Lubię spotykać się i rozmawiać z ludźmi starszymi i starymi, niekoniecznie mówimy o Bogu, częściej o życiu. Jeśli już mówią o życiu, to wiedzą o czym mówią. W ścieżkach życia zapisują się prawdy o Bogu i ludziach.

Już blisko końca roku, każdemu z nas przybył rok życia.  Są już podsumowania najważniejszych wydarzeń AD 2014. Bez wątpienia jesteśmy starsi, ale czy bardziej szczęśliwi, weselsi, pełniejsi nadziei, bardziej z Chrystusem „na Ty”?

Jest kilka rzeczy, które mają sens o ile wciąż rosną i rozkwitają. To szczęście, radość, wiara, nadzieja, miłość. Tym mierzyć możemy wartość życia. Wierzę, że wszyscy rośniemy i rozkwitamy coraz mocniej.

 

 

LITURGIA SŁOWA

 

(Łk 2,36-40)
Gdy Rodzice przynieśli Dzieciątko Jezus do świątyni, była tam prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy. A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta – Nazaret. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

(1 J 2,12-17)
Piszę do was, dzieci, że dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. Piszę do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku. Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście Złego. Napisałem do was, dzieci, że znacie Ojca, napisałem do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku, napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego. Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.

(Ps 96,7-10)
REFREN: Niebo i ziemia niechaj się radują

Oddajcie Panu, rodziny narodów,
oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę,
oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu.

Przynieście dary i wejdźcie na Jego dziedzińce,
uwielbiajcie Pana w świętym przybytku,
zadrżyj, ziemio cała, przed Jego obliczem.

Głoście wśród ludów, że Pan jest królem,
On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje,
będzie sprawiedliwie sądził wszystkie ludy.

Zajaśniał nam dzień święty, pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu, bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię

 

Itinerarium

8 responses to CORAZ BARDZIEJ SZCZĘŚLIWI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.