KOLOROWA PRAWDA O NA

S
Poniedziałek 8 października 2012

Zrobiło się naprawdę kolorowo za sprawą głównie klonów i octowców, ale przecież dęby, brzozy, topole i lipy też dorzucają coś do tych feerii. W naszej szerokości geograficznej zaczęły królować żółcie, złota, brązy, czerwienie i brunatności. A wszystko to intensywne, żywe i zwiewne. I jeszcze żółć, kiedy nabrzmiewa, przeistacza się w delikatną czerwień, a ta zaraz brązowieje lub złoci się! Przepięknie!
Ponieważ rzadko wychylamy nosy za miasto, błędnie mniemamy, że jest szaro, buro i smutno. I bezwiednie dajemy minom (a czasem i sercom) wyraz ponury, zmarszczony i popielaty.
Kolorów mamy w sobie dziesiątki. Umiemy się przecież wzruszyć (głęboko), odziać w łagodność bez żadnych ostrych krawędzi, wznieść na wspaniałomyślność i nikogo o nic złego nie podejrzewać. Umiemy trysnąć hojnością i dać trzy razy więcej niż wynika ze zwykłej sprawiedliwości, umiemy też żyć nie tylko po dobroci ale nawet dobrotliwie. Kto wie, może nawet i złoty kolor pokory mamy; mamy, ale nie używamy.
Świat jest o wiele piękniejszy niż to się z pozoru wydaje. Ludzie są dużo lepsi niż o nich myślimy. W końcu każdy z nas to ciepły, kolorowy i radosny anioł. Taki anioł, co może odwrócić złe losy całego świata na barwne szczęście wszystkich. Wypróbujcie od zaraz.

Itinerarium , , , , , , , , , ,

3 responses to KOLOROWA PRAWDA O NA


 1. MR

  Cieszę się, że ks. Mietek czuje iż jest takim aniołem, ciepłym, radosnym i kolorowym, co to złe losy całego świata może odwrócić na barwne szczęście wszystkich – i potrafi o tym tak pięknie napisać. Mój anioł taki mocny chyba nie jest, bo ja nie czuję takiej siły, żeby cały świat uszczęśliwiać, ba, nawet pojedynczych bliskich trudno.
  I co to znaczy – mieć złoty kolor pokory i go nie używać. Czy to jest pokora, jeśli czuję, że jestem aniołem, nawet takim szarym, co to niewiele może?

 2. Gosia

  Jaki piękny wpis na początek Tygodnia Miłosierdzia. Oby Pan pomagał nam (tzn. stwarzał okazje, które potrafimy odczytać i w porę wykorzystać) być kolorowymi aniołami przede wszystkim dla naszych bliźnich.

 3. leni

  A kiedy słońce rozświetli te kolory i błękit nieba dopełni, to dopiero jest pięknie!
  I warkocze złote brzóz śpiewają, że hej!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.