KAWIOR NIE DLA PANI ASMY

Środa 25 kwietnia 2012

Spotykam bzdury i dziwactwa co krok. Czasem jest śmiesznie. Jedna z radiostacji wyemitowała ogłoszenie urzędu pracy. Pracodawca poszukiwał kucharza z … umiejętnością przygotowywania posiłków. Ha, pomyślałem, gdyby szukali kogoś kto umie tylko stać przy garach i stroić się w białe fartuchy, to miałbym szansę. Zresztą, może tylko ja i kilku innych, mam dziwne oczekiwanie, że w pojęciu kucharza w sposób oczywisty mieści się umiejętność przygotowywania posiłków.
Niezwykła gratka – na Newskim Prospekcie mulatka. To akurat już mniej śmieszne, raczej smutne i głupie. Newski Prospekt to największa i najpiękniejsza ulica, a właściwie aleja, w Petersburgu.
A teraz absurd, choć całkiem realny. Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej (nasz też) spotkali się bodaj wczoraj i radzili nad sankcjami dla reżimu w Syrii, bezkarnie rozprawiającego się od ponad roku z opozycją – śmierć poniosło dotychczas ponad 9 tysięcy ludzi. Ministrowie doszli do wniosku, że nie są w stanie wiele zrobić. Ale uchwalili, że „zaostrzą sankcje” poprzez „zakaz eksportu towarów luksusowych” do Syrii. Najbardziej na owych sankcjach ucierpieć ma żona prezydenta Baszara al-Assada, pani Asma. Otóż będzie mogła wjechać do Unii (konkretnie do Wielkiej Brytanii), ale nie będzie mogła płacić za zakupy, bo zamrożono jej konta (znane w Unii). Ponadto do Syrii nie można eksportować m.in. kawioru i kryształów, które uwielbia żona prezydenta. Giną niewinni ludzie, a ministrowie Unii (nasz też) uchwalają zakaz eksportu kawioru i kryształów.
Nie sądzę, żeby tego typu ustalenia – absurdalne i kompletnie bezsensowne – można było podjąć na trzeźwo. Panowie ministrowie mogliby podjąć taką „decyzję” (jeśli już musieli – choć lepiej było się nie ośmieszać) za pomocą wspólnego czatu. A zamroczyć się można taniej w Polsce niż Brukseli.
W świecie bzdur, głupstw, dziwactw i absurdów, trzeba wracać do spraw podstawowych i pełnych oczywistych sensów. Trzeba odwiedzać przyjaciół, mówić mądrze, a przede wszystkim kochać.
I dodałbym – pić w kraju, ale to jest oczywiste 

Itinerarium , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.