Janina Ochojska w Lublinie – zaproszenie na spotkanie

Polska astronomka, laureatka wielu plebiscytów i nagród: m.in. Kobieta Roku Europy 1994, odznaczona francuską Legią Honorową (2003) i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011). Oddana działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, przez wielu uważana za ikonę polskiego wolontariatu – Janina Ochojska przyjeżdża do Lublina na zaproszenie Centrum Wolontariatu i Radia eR. We wtorek, 18 października w auli muzykologii C-1031 (Collegium Jana Pawła II KUL, Al. Racławickie 14), o godz. 18.00 spotka się z lublinianami. Będzie mówić o swojej pracy i zachęcać do wolontariatu, bo jak mówi „nie można czuć się dobrze, jeśli komuś obok nas jest źle”

Misją kierowanej przez nią Polskiej Akcji Humanitarnej jest „Uczynić świat lepszym przez zmniejszanie cierpienia i niesienie wartości humanitarnych”.

Więcej o Janinie Ochojskiej i PAH na stronie www.pah.org.pl

Spotkanie jest częścią serii spotkań rekrutacyjnych organizowanych przez lubelskie Centrum Wolontariatu. Zaproszenie do wolontariatu kierowane jest przede wszystkim do studentów, osób pracujących i emerytów. Ochotnicy mogą wziąć udział w jeszcze dwóch spotkaniach
(do wyboru): poniedziałek 17 października albo środa 19 października. Miejsce spotkania:
o godz. 20.00, w auli Wydziału Politologii UMCS (Pl. Litewski 3).

Ochotnikom Centrum Wolontariatu proponuje pracę w ramach programów tematycznych:

– programy pracy z dziećmi (Most – praca na zaniedbanych dzielnicach; wolontariat
w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Dzień dziecka w każdy weekend – )

– praca z młodzieżą (wolontariat w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie)

– praca z dorosłymi (Gorący Patrol; pomoc bezdomnym; Eleutheria – pomoc więźniom; wolontariat w Klinice Psychiatrycznej; pomoc uchodźcom)

– wolontariat międzynarodowy

– wolontariat akcyjny (np. pomoc w zbiórkach)

Więcej na stronie Lubelskiego Portalu Wolontariatu www.wolontariat.lublin.pl

Inne , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.